Laser tulowy

Zabiegi - laser tulowy na przebarwienia skóry

Laser tulowy to laser subablacyjny, który łączy w sobie zarówno cechy technologii ablacyjnych, jak i nieablacyjnych. Lekarz medycyny estetycznej ma możliwość dostosowania parametrów lasera tulowego tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry.

Laser tulowy dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczanie dużej energii, pozwala na głęboką przebudowę struktury skóry od warstwy podstawnej.

Podczas zabiegu laser tulowy pozwala dynamicznie regulować intensywności energii oraz długość impulsu. Lekarz może wybrać ablację lub koagulację naskórka w zależności od wskazań.

Sub-ablacyjny tryb pracy jest natomiast optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka (przebarwienia głębsze), w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.
Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji. Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty lasera tulowego można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa do około 8 tygodni po zabiegu.

Laser tulowy - wskazania

Poza usuwaniem przebarwienień laser tulowy ma także inne wskazania, do których należą:

- blizny potrądzikowe

- drobne zmarszczki

- duże pory

- melasma naskórka

- napięcie skóry

- nieprawidłowa tekstura skóry

- piegi

- plamy starcze – efekt odmłodzenia

- przebarwienia pozapalne

- tonowanie skóry (wybielanie skóry).

- laserowe wybielanie miejsc intymnych laserem

- laserowe leczenie łysienia

Laser tulowy - przeciwskazania

- ciąża i okres karmienia piersią

- fotodermatozy

- leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy)

- niedawne peelingi

- nowotwory skóry

- skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających

- stany zapalne skóry
- terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)

- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp).

 

LASER TULOWY LAVIEEN 1927nm POZWALA NA UZYSKANIE ZNACZNYCH EFEKTÓW ROZJAŚNIAJĄCYCH SKÓRĘ

Jest to nieablacyjny laser do remodelowania i odmładzania skóry ze znakomitą skutecznością i minimalnym czasem rekonwalescencji. Ponadto, Lavieen doskonale leczy melasme, zmiany pigmentowe, zmarszczki, duże pory i inne zmiany skórne. Podczas zabiegu pozwala dynamicznie regulować intensywności energii oraz długość impulsu. Sub-ablacyjny tryb Lavieen jest najlepszym rozwiązaniem dla leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.

Czym jest laser tulowy?

Laser tulowy to zabieg, który jest szczególnie polecany osobom walczącym z przebarwieniami na skórze. Zabieg ten wyrównuje koloryt, wygładza zmarszczki i blizny potrądzikowe, a także likwiduje duże pory i pomaga zwalczyć melasmę naskórka. Innowacyjna technologia zastosowana w laserze pozwala na widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Skuteczność tego urządzenia jest potwierdzona przez liczne badania kliniczne oraz samych pacjentów.

DODATKOWE DZIAŁANIE

Laser tulowy umożliwia prowadzenie bezbolesnych zabiegów na powierzchniowych warstwach skóry. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej. Laser tworzy w naskórku kanaliki, które przerywają barierę naskórkową. Umożliwia to wprowadzenie w głąb naskórka specjalnych kosmeceutyków. Taka aplikacja leków jest o wiele bardziej efektywna i ma wiele zalet, których brak klasycznej metodzie naskórnej i iniekcjom.

 

Lasery - różnice

„Każdy z nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć”— Éric-Emmanuel Schmitt
Facebook