Laser Cutera

Laser Cutera - rewitalizacji, odmładzania skóry, leczenia blizn i usuwania przebarwień

Laser frakcyjny Cutera o długości fali 2790nm - YSGG, przeznaczony do rewitalizacji, odmładzania skóry, leczenia blizn i usuwania przebarwień. Długość fali 2790nm jest absorbowana przez cząsteczki wody zawarte w skórze. 

Ta długość fali ma współczynnik absorpcji pomiędzy współczynnikiem dla lasera Er:YAG a laserem CO2, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu ablacji tkanek w porównaniu z laserem Er:YAG a ograniczeniu efektu uszkodzenia termicznego komórek uzyskiwanego laserem CO2. Głębokość ablacji sięga 1mm skóry, zapewniając maksymalny efekt pojedyńczego zabiegu, a minimalna strefa uszkodzenia termalnego komórek stymuluje tworzenie nowego kolagenu w skórze.

 

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym YSGG

- blizny potrądzikowe

- blizny pourazowe,pooperacyjne

- rozstepy, wiotkość skóry ( np. po ciaży )

- nadmiernie poszerzone pory, zaskórniki

- nierówności powierzchni skóry

- przebarwienia

- odmładzanie skóry, wygładzanie drobnych zmarszczek

 

Laser frakcyjny można stosować na większość okolic skóry : całą twarz, policzki, dekolt, dłonie i inne. Jedynym wyjątkoem jest okolica szyi, na którą nie wykonuje się zabiegów.

Przeciwskazania do stosowania zabiegów laserem frakcyjnym YSGG :

- cięża, karmienie piersią,

- przyjmowanie niektórych leków np. retinoidów (leczenie tymi lekami musi być zakończone około 6 miesięcy przed zabiegiem), leków światłouczulających, leków immunosuprasyjnych, leków przeciwkrzepliwych, terapia złotem,

- stosowanie niektórych maści np.z retinoidami (leczenie tymi preparatami powienno być zakończone około 2 tygodni przed zabiegiem ),

- skłonoość do tworzenia się blizn przerosłych, keloidów,

- opalenizna (nie można opalac sie około 1 miesiąca przed zabiegiem ),

- tatuaż, makijaż permanentny, implanty w obszarze skóry poddawanej leczeniu,

- aktywna infekcja ( wierusowa, bakteryjna, grzybicza ),

- niektóre choroby : łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca,

- inne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tygodnie przed zabiegiem

SKÓRA WRAŻLIWA I NACZYNKOWA NIE JEST PRZECIWSKAZANIEM DO ZABIEGÓW

Ryzyko powikłań po zabiegu laserem frakcyjnym YSGG

Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym maja bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa i minimalne ryzyko powikłań takich jak :

- obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie - są to objawy występujące zawsze w różnym stopniu nasilenia, maja charakter przejściowy, są dowodem na to, że zabieg został prawidłowo wykonany

- skóra szorstka, łuszcząca się, przybrązowiona - jest to kolejny etap po zabiegu świadczący o postępującej odnowie skóry, ma charkater przejściowy i trwa kilka - kilkanaście dni

- delikatna po zabiegu skóra jest narażona na podrażnienia różnymi dotychczas stosowanymi substancjami, kosmetykami, maściami co może prowadzić do kontaktowego zapalenia skóry

- ryzyko infekcji jest minimalne. U osób z osłabiona odpornością może dojść do aktywacji wirusa opryszczki, aby temu zapobiec czasami wymagane jest stosowanie leków przeciwwirusowych przez kilka dni przed i po zabiegu

- po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem UV, gdyż ekspozycja na słońce może spowodować powstanie przebarwień

- wyjątkowo rzadko może dojść do wystąpienia odbarwień i bliznowacenia

 

Wysoce wykwalifikowany zespół lekarski czuwa nad ograniczaniem częstości wystąpienia tych działań niepożądanych do absolutnego minimum.

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń laserem Cutera (Lime Light 520 - 1100 nm i Nd:YAG 1064 nm )
Pajączki naczyniowe czyli teleangiektazje to rozszerzone powierzchowne naczynia krwionośne. Najczęściej zlokalizowane są na skórze twarzy w obrębie policzków i nosa oraz nogach.

 

Zmiany naczyniowe, które kwalifikują się do leczenia laserowego:
- teleangiektazje skórne,
- naczyniaki gwiaździste,
- naczyniaki rubinowe,
- wenulektazje kończyn dolnych,
- plamy naczyniowe typu czerwonego wina (PWS - port wine stains),
- poikilodermia Civatte'a (erythromelanosis colli)

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. 

Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska w celu określenia wskazań i przeciwwskazań do terapii. 

Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynie wystarczy jeden zabieg. Jednak w przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią popękanych naczynek należy wykonać kilka naświetlań (2-5) w odstępach 4-6 tygodniowych. 

Po 3 zabiegu okres miedzy zabiegami może zostać wydłużony do 8-10 tygodni. 

Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni się wchłania.

W przypadku dużej ilości różnej średnicy zmian naczyniowych kończyn dolnych skojarzenie laserowego zamykania naczyń ze skleroterapią przynosi najlepsze rezultaty terapeutyczne

 

Fotoodmładzanie skóry laserem Cutera
Zabieg ten jest wynikiem nowej koncepcji leczenia objawów starzenia się skóry przy wykorzystaniu nowoczesnych źródeł światła. 

Wraz z wiekiem oraz przewlekłym działaniem promieniowania UV dochodzi w naskórku i skórze właściwej do zmian, czego wynikiem jest zgrubienie, utrata elastyczności, zmarszczki, zmiany barwnikowe, widoczne naczynia krwionośne i rozszerzone pory. 

Zabiegi odmładzania mogą być przeprowadzone w celu poprawy tych defektów skóry lub jako część długofalowego programu pielęgnacji skóry.

Zabieg fotoodmładzania wykonany przy użyciu systemu Cutera Lime Light prowadzi do poprawy struktury skóry poprzez:
- stymulację kolagenu
- poprawę napięcia skóry
- redukcję drobnych linni i zmarszczek
- zamykanie rozszerzonych porów
- wyrównanie kolorytu skóry poprzez rozjaśnienie przebarwień naskórka
- leczenie zmian naczyniowych i likwidację rumienia
- leczenie trądziku

  

Zabiegi poprzedza konsultacja lekarska w celu określenia wskazań i przeciwwskazań do terapii. 

W trakcie zabiegu na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach chłodzących i łagodzących, a następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr pokrywa się skórę wiązką światła. 

Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch, trzech seriach naświetleń. 

Aby wyglądać naprawdę pięknie należy wykonać od 3 do 5 pięciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

 

Usuwanie przebarwień laserem Cutera
System laserowy Cutera Lime Light pozwala na skuteczne usuwanie i rozjaśnianie przebarwień skóry. 

Chromoforem docelowym w przypadku zmian barwnikowych jest melanina, która w komórkach znajduje się wewnątrz melanosomów. Indywidualnie dobrana do rodzaju zmian kombinacja impulsów i energii reaguje z melaniną odpowiedzialną za powstawanie przebarwień, powodując jej zniszczenie. Zniszczenie przebarwienia wynika nie tylko z wybiórczej fototermolizy malanosomów, ale także z działania fali uderzeniowej powstającej w wyniku nagłego rozszerzenia tkanki pod wpływem energii cieplnej.
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska w celu określenia wskazań i przeciwwskazań do terapii. 

Aby usunąć drobne przebarwienia i plamy barwnikowe może wystarczyć jeden zabieg. Jednak w przypadku dużych zmian należy wykonać kilka naświetlań (2-5) w odstępach 4 tygodniowych. 

Po zabiegu widoczne jest ściemnienie przebarwień, a w obrębie zmian pojawia się złuszczanie.

 

Leczenie grzybicy paznokci

Laserowe leczenie grzybicy paznokci jest nowoczesną alternatywą dla leczenia standardowego doustnymi lekami przeciwgrzybicznymi, które ze względu na liczne działania niepożądane, mogą być przeciwwskazane w wielu przypadkach a preparaty miejscowe są zwykle niewystarczające.

Leczenie polega na wykonaniu od 2-4 zabiegów laserowych.

W trakcie pierwszej wizyty lekarz uzgodni z pacjentem indywidualny plan działania.

Przed rozpoczęciem leczenia niezbędne jest wykonanie badania mikologicznego z chorej płytki paznokciowej, potwierdzające zakażenie grzybicze.

„Każdy z nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć”— Éric-Emmanuel Schmitt
Facebook