Laserowe leczenie wypadania włosów - kliniaka Warszawa

Łysienie to dolegliwość która spotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Nie ma tu znaczenia kolor, struktura czy wiek włosów. Według naukowców, naturalną rzeczą jest fakt, iż włosy wypadają. Średnio tracimy ich od 50 do 100 dziennie. Jeżeli włosy wypadają w większej ilości, może to świadczyć o chorobie i warto z tym problemem udać się do lekarza. Warto tu także zauważyć, iż jest wiele innych powodów wypadania włosów i zaliczyć do nich możemy:

Wypadanie włosów - leczenie, zabiegi

Obecnie na rynku jest wiele metod leczenia nadmiernego wypadania włosów. Do najpopularniejszej i przynoszącej najlepsze efekty, zaliczyć możemy leczenie laserem. Jest to innowacyjny sposób pobudzenia mikrokrążenia w skórze głowy co stymuluje wzrost włosów. Światło lasera, które wnika w skórę, poprawia również metabolizm komórek i wspiera w nich syntezę białek. Światowi naukowcy twierdzą, iż terapia laserem działa przeciwzapalnie, sprawia lepszą mikro cyrkulację w mieszku włosowym, wzmacnia obumierające już komórki co sprawia, że włosy stają się mocniejsze, grubsze i zdrowsze.

Jak wyglądają zabiegi i terapia na wypadające włosy?

Zabiegi te przeprowadzane są przez wykwalifikowanych specjalistów w gabinecie. Aby terapia przyniosła oczekiwane efekty, powinna być przeprowadzona seriami. Przyjmuje się, iż jedna seria wykonywana jest co drugi tydzień a ilość serii ustalana jest indywidualnie. Zwykle wystarczą cztery jednak nie jest to gruntowny schemat bowiem przebieg i częstotliwość laseroterapii zależy od przyczyny wypadania włosów/łysienia. Należy tu także wspomnieć, że terapia laserem NIE JEST BOLESNA I JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNA.

Jakie są efekty laserowego leczenia łysienia?

Tak jak wspomniano wcześniej, laserowe leczenie wypadania włosów ma bardzo dobre rezultaty. Ponadto:

Jakie są wskazania do zabiegu laseroterapii skóry głowy?

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserowego skóry głowy?

Leczenie wypadania włosów/łysienia laserem to znakomity, nieinwazyjny sposób na poprawę stanu skóry głowy i włosów. Naukowcy potwierdzili skuteczność pozytywnego działania światła laserowego na skórę głowy, wykonując laseroterapię u wielu osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów.

„Każdy z nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć”— Éric-Emmanuel Schmitt
Facebook